GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 11805333
*
nr 1180 5333
Fat
Keramik, efter Kandinsky. Diameter: 32 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2018
kl 19:53:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 04:42:37
1
400 kr
26/4 09:06:52
2
700 kr
30/4 05:04:24
1
600 kr
30/4 05:04:24
2
700 kr (Budbetjänt)
30/4 05:04:44
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kandinsky keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:39
*
Fat
Läs om budbetjänten
nr 1180 5333
Fat
Keramik, efter Kandinsky. Diameter: 32 cm
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/4 04:42:37 | 1 | 400 kr |
| 26/4 09:06:52 | 2 | 700 kr |
| 30/4 05:04:24 | 1 | 600 kr |
| 30/4 05:04:24 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 30/4 05:04:44 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kandinsky keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:39



